Manufacturer No:10164227-1001A1RLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors BREGSTAK .04MM 100P REC 1.5MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 100 Position |
| Pitch: | 0.4 mm |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Stack Height: | 1.5 mm |
| Current Rating: | 300 mA |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Data Rate: | 16 Gb/s |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 50 MOhms |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT
ADM6-60-03.5-L-4-2-A-TR
Brand:Samtec

171090-8401
Brand:Molex

15210122601000
Brand:HARTING

ADM6-60-01.5-S-4-2-A-TR
Brand:Samtec

SEAF8-30-05.0-S-10-3
Brand:Samtec

10162582-1134125LF
Brand:Amphenol FCI
10160855-12GLF
Brand:Amphenol FCI

8-5353189-0
Brand:TE Connectivity

10147523-144-1HLF
Brand:Amphenol FCI

10160920-1240100LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






