Manufacturer No:BAT-HLD-001-THM
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders Bat Hld CR2032/2025 Through-hole Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Battery Cell Size: | 20 mm |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 7.4 mm |
| Length: | 15.5 mm |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 21.1 mm |
| Unit Weight: | 0.027514 oz |
HOT
47286-1001
Brand:Molex

BXS012/1
Brand:Bulgin

009155005741006
Brand:KYOCERA AVX

009155002852006
Brand:KYOCERA AVX
009155005053016
Brand:KYOCERA AVX

70ADJ-3-ML1G
Brand:Bourns

BAT-HLD-014-THM
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BX0001/1
Brand:Bulgin

70ADJ-5-FL0G
Brand:Bourns

S8211-46R
Brand:Harwin
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






