Manufacturer No:BAT-HLD-001
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders Linx CR2032 Battery Holder
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Battery Cell Size: | 20 mm |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 4.2 mm |
| Length: | 15.5 mm |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | 20 mm Battery Holder |
| Width: | 22.9 mm |
| Unit Weight: | 0.028219 oz |
HOT
120220-0311
Brand:ITT Cannon

009155005001016
Brand:KYOCERA AVX

BAT-HLD-010-SMT-TR
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

787614-1
Brand:TE Connectivity

009155003301006
Brand:KYOCERA AVX

009155004541006
Brand:KYOCERA AVX

5787253-1
Brand:TE Connectivity

BX0036
Brand:Bulgin

009155003001016
Brand:KYOCERA AVX

5787334-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






