Manufacturer No:GC160A24-R7B
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 160.2W 27.2V 5.89A 2 Stage Charging
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Output Voltage: | 27.2 V |
| Output Current: | 5.89 A |
| Termination Style: | Barrel Plug |
| Brand: | MEAN WELL |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | GC160 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 1.543 lbs |
HOT
MP2615BGQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

NPB-360-24TB
Brand:MEAN WELL

GC120A24-AD1
Brand:MEAN WELL

TSP-BCM12
Brand:TRACO Power

GC30B-11P1J
Brand:MEAN WELL

GC220A24-AD1
Brand:MEAN WELL

NPB-750-48
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-24
Brand:MEAN WELL
RPB-1600-48
Brand:MEAN WELL

BQ25157YFPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






