Manufacturer No:CR-2/3AZE2PN
Manufacturer:Panasonic
Type:Electronic Battery
Description:Electronic Battery Li Metal 3V1.6Ah Tab Do Not Use In Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Electronic Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 1.6 Ah |
| Battery Chemistry: | Lithium Unspecified |
| Termination Style: | Solder Tabs |
| Height: | 33.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Diameter: | 17 mm |
| Product Type: | Electronic Battery |
| Series: | CR |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Primary Battery |
HOT
CR-2ULC3N
Brand:Panasonic Battery

CR2450
Brand:Murata Electronics
LR6XWA/B2
Brand:Panasonic Battery

LR1130
Brand:Murata Electronics

CR2012
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-4471
Brand:Mikroe

BR1225A/HBN
Brand:Panasonic Battery

CPM2A-BAT01
Brand:Omron Automation and Safety

CR2477X
Brand:Murata Electronics

CR2016
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






