Manufacturer No:2040247-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:HDMI Displayport & DVI Connectors
Description:HDMI Displayport & DVI Connectors Rcpt R/A SMT w/Boss w/ Mtg Flange
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Displayport |
| Gender: | Female |
| Orientation: | Right Angle |
| Number of Positions: | 20 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity |
| Color: | Black |
| Contact Rating: | 500 mA |
| Product Type: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| other: | 150 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Voltage Rating: | 40 V |
| Unit Weight: | 0.099402 oz |
HOT
C091 31G105 209 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31G003 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H014 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

T 3475 001
Brand:Amphenol Tuchel

MD-80SM
Brand:CUI Devices

5749181-1
Brand:TE Connectivity

HDMIFTVC7NF057
Brand:Amphenol Socapex

C091 31G107 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

T 3507 400
Brand:Amphenol Tuchel

2040247-5
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






