Manufacturer No:47659-1101
Manufacturer:Molex
Type:HDMI Displayport & DVI Connectors
Description:HDMI Displayport & DVI Connectors .5mm HDMI RCPT VRT SMT 19CKT .38AU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | HDMI |
| Gender: | Female |
| Orientation: | Straight |
| Number of Positions: | 19 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Brass |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Series: | 47659 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Molex |
| Contact Rating: | 500 mA |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | HDMI Displayport & DVI Connectors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Audio & Video Connectors |
| Voltage Rating: | 40 V |
| Part # Aliases: | 476591101 0476591101 |
| Unit Weight: | 0.060671 oz |
HOT
SJ5-43502PM
Brand:CUI Devices

C091 31G004 100 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

SJ2-25414D-SMT-TR
Brand:CUI Devices

685119134923
Brand:Wurth Elektronik

HDMIFTVC2ZN
Brand:Amphenol Socapex

C091 31H003 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11H005 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 31H114 200 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

C091 11G004 000 5 U
Brand:Amphenol Tuchel

5749181-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






