Manufacturer No:SM91072AL-E
Manufacturer:Bourns
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers 10/100 BASE-T Single Port 16PIN +125?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | LAN Transformers |
| Type: | LAN |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Frequency Range: | 1 MHz to 100 MHz |
| Inductance: | 350 uH |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Number of Channels: | Dual |
| Application: | 10/100 Base-T |
| Length: | 12.8 mm |
| Width: | 6.9 mm |
| Height: | 5.65 mm |
| Series: | SM91072AL-E |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Primary Resistance: | 1.4 Ohms |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| Secondary Resistance: | 1 Ohms |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Transformers |
| Unit Weight: | 0.025750 oz |
HOT
TC2-112G2+
Brand:Mini-Circuits

TC16-161TX+
Brand:Mini-Circuits

TC1-1-13MX+
Brand:Mini-Circuits

B78476A8065A003
Brand:EPCOS / TDK

CJ5143-ALC
Brand:Coilcraft

TCW1-362+
Brand:Mini-Circuits

74930000
Brand:Wurth Elektronik

TC1-33-75G2+
Brand:Mini-Circuits

B78302A2402A003
Brand:EPCOS / TDK
TCM1-382WX+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






