Manufacturer No:ADTL1-12+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers RF XFMR / SURF MOUNT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | RF Transformers |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Frequency Range: | 20 MHz to 1.2 GHz |
| Primary Impedance: | 50 Ohms |
| Secondary Impedance: | 50 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Channels: | Single |
| Package / Case: | 7.87 mm x 5.59 mm x 2.84 mm |
| Length: | 7.87 mm |
| Width: | 5.59 mm |
| Height: | 2.84 mm |
| Series: | ADTL1 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Maximum DC Current: | 30 mA |
| Power Rating: | 2 W |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Transformers |
| Unit Weight: | 0.043382 oz |
HOT
TC2-72T-5+
Brand:Mini-Circuits
TRS278-122-75+
Brand:Mini-Circuits

TC1.33-182X-75+
Brand:Mini-Circuits

ADTL1-12+
Brand:Mini-Circuits

TG110-E055N5LF
Brand:HALO Electronics

TM82453NL
Brand:Taoglas

TC1.5-1G2+
Brand:Mini-Circuits

TC16-1TG2+
Brand:Mini-Circuits

TCM9-1+
Brand:Mini-Circuits
TG110-EMX6NXLF
Brand:HALO Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






