Manufacturer No:TCM4-452X+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio Transformers / Signal Transformers TC XFMR / SURF MOUNT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Audio Transformers / Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | RF Transformers |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Frequency Range: | 20 MHz to 4.5 GHz |
| Primary Impedance: | 50 Ohms |
| Secondary Impedance: | 50 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Channels: | Single |
| Package / Case: | 4.06 mm x 3.81 mm x 4.06 mm |
| Length: | 4.06 mm |
| Width: | 3.81 mm |
| Height: | 4.06 mm |
| Series: | TCM4 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Maximum DC Current: | 30 mA |
| Power Rating: | 400 mW |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Transformers |
| Unit Weight: | 1.064480 oz |
HOT
TM82453NL
Brand:Taoglas

ADT4-5WT+
Brand:Mini-Circuits

TC4-14G2+
Brand:Mini-Circuits

TC2-112G2+
Brand:Mini-Circuits

B78302A2403A003
Brand:EPCOS / TDK

74930130
Brand:Wurth Elektronik

TC16-161TX+
Brand:Mini-Circuits

ADTT1-6+
Brand:Mini-Circuits

HX6136HLT
Brand:Pulse Electronics

SM91072AL-E
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






