Manufacturer No:MAX98358ETE+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers Digital Input Class D Amplifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX98358 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 3.2 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 1-Channel Mono |
| Package / Case: | TQFN-16 |
| Audio - Load Impedance: | 4 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.013 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Part # Aliases: | MAX98358 |
| Unit Weight: | 0.000051 oz |
HOT
PCM1863DBT
Brand:Texas Instruments

TPA3007D1PWR
Brand:Texas Instruments

ES9080Q
Brand:ESS Technology

TPA3128D2DAPR
Brand:Texas Instruments

SI8244CB-D-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MAX98307ETE/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

CMX138AE1
Brand:CML Micro

ES9017S
Brand:ESS Technology

OP275GSZ-REEL
Brand:Analog Devices

MAX98502EWE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






