Manufacturer No:MAX98307ETE/V+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers 3.2W Mono Class DG Multi-Level Speaker Amplifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D Class-G |
| Output Power: | 3.3 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 1-Channel Mono |
| Package / Case: | TQFN-16 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.05 % |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Audio ICs |
HOT
TPA301D
Brand:Texas Instruments

MAX9820ETB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AD797ARZ
Brand:Analog Devices

TPA3118D2DAPR
Brand:Texas Instruments

CMX138AE1
Brand:CML Micro

OPA1662AIDGK
Brand:Texas Instruments

TAS5770LC0YFFR
Brand:Texas Instruments

PAM8904QJER
Brand:Diodes Incorporated

PCM4202DB
Brand:Texas Instruments

ES9038PRO
Brand:ESS Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






