Manufacturer No:CES-30207-158L120-67
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers Speaker 30 x 20mm rectangle 7mm deep PEN Nd-Fe-B w/case 1.5W 8? 1700Hz w/ wire leads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Enclosed |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Frequency: | 1.7 kHz |
| Sound Pressure Level: | 100 dBA |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 1.5 W |
| Shape: | Oval |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 30 mm |
| Width: | 20 mm |
| Depth: | 7 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 30 mm x 20 mm x 7 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 7 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 1.7 kHz |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CMI-1295IC-0385T
Brand:CUI Devices

CPS-5952-100PM
Brand:CUI Devices

CMS0361KLX
Brand:CUI Devices

CMM-3526DB-37165-TR
Brand:CUI Devices

CES-30207-158L120-67
Brand:CUI Devices

CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CDS-4051-16-SP
Brand:CUI Devices

GQ-30783-000
Brand:Knowles
CMM-2718AB-38164-TR
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-3817NC-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






