Manufacturer No:1301440044
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles ECTOR 5-15 NEMA HI-IMPACT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| NEMA Rating: | 5-15 |
| Number of Ports: | 3 Port |
| Series: | 130144 |
| Tradename: | Woodhead Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 2.820294 oz |
HOT
1301470044
Brand:Molex

1419641
Brand:Phoenix Contact

HPT-CAPSF
Brand:Amphenol Audio

1301410031
Brand:Molex

1301470093
Brand:Molex

5600525
Brand:Phoenix Contact

HPT-3-MD
Brand:Amphenol Audio

RRAC3I-G-000-0
Brand:REAN
ADP-208 BA
Brand:Delta Electronics

5600462
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






