Manufacturer No:1301470073
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles L5-30P 125V BLACK PLUG WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Color: | Yellow |
| NEMA Rating: | L5-30 |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
HPT-3-FJ
Brand:Amphenol Audio

NAC3MPXXB
Brand:Neutrik

1301470093
Brand:Molex

213598-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1301470117
Brand:Molex

1419639
Brand:Phoenix Contact

HPT-3-F
Brand:Amphenol Audio

NSSC-1
Brand:Neutrik
1300190008
Brand:Molex

SCNAC-01
Brand:Neutrik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






