Manufacturer No:3-122-074
Manufacturer:Schurter
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles 4783 Connector Rewireable 10A C13
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schurter |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Mounting Angle: | Straight |
| Mounting Style: | Cable |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Brand: | Schurter |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Termination Style: | Solder |
| Unit Weight: | 1.284678 oz |
HOT
NAC3FX-W-TOP
Brand:Neutrik

NAC3FCA
Brand:Neutrik

3-122-074
Brand:Schurter

SCNAC-01
Brand:Neutrik

NAC3PX-TOP
Brand:Neutrik

1301470012
Brand:Molex

RP34-8R-3PDL
Brand:Hirose Connector

HPT-CAPSF
Brand:Amphenol Audio

RP34-8P-3SC(71)
Brand:Hirose Connector

213598-2
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






